Nový Zéland 2020

16.02.2020

Zéland byl vždycky náš sen. Ale pořád bylo něco: malé děti, málo času, málo velká rezerva na účtu.... Až jsme loni prodali Chaloupku kopečkovou a uvědomili si že teď nebo nikdy...

Naše zápisky ze Severního ostrova ZDE, na Jižním ostrově pak TADY.

Levně nebo pohodlně?

Koupě letenek byla jedna z našich haló akcí. Prostě jsme kývli, že do toho jdeme a koupili je. To bylo září 2019. Odlet byl naplánován na půlku února, těch pár měsíců uplynulo jako voda a my si pochvalovali, jak jsme celou zimu přestáli bez nemocí a jsme ready to go. Do toho ale koncem ledna vypukl ze všech stran skloňovaný Coronavirus a my byli vděční, že jsme nešli do levnějších letů přes Čínu. Ty by nám totiž zrušili a my měli po srandě.

Takto letíme přes Soul s Koreanair a užíváme si sice i tak dlouhé, ale pohodlné cestování bez dlouhého čekání, s výborným jídlem na palubě a moderními hi-tech letištními záchody, které vám zadečky nejen teplou vodou umyjí, ale i integrovanými větráčky osuší.

S tlačítky bez anglických popisek si užijeme spoustu legrace. :-)

Když si jeden z vašich malých lyžařů natáhne kolenní vazy a máte 3 dny do odletu :-)

Zbývalo posledních pár dní, v Jeseníkách konečně napadl nějaký ten sníh a kluci si užívali posledních pár lyžařských tréninků se svým oddílem. No a z toho úplně posledního si Ondrášek přinesl oteklé koleno, ortézu a berle.

Ale má to i své výhody... Lepší sedačky v letadle pro celou rodinu, vozíček s asistentem pro přesuny na letišti a hlavně priority boarding, takže se netlačíme nikde ve frontách :-)

Kolem nás mají všichni roušky přes pusu, letištní rozhlas hlásí místo tradičních zpráv o zavazadlech, které nemáte nechat bez dozoru, pořád něco o různých nemocech a jak se zachovat, ale nám je fajn. Čeká nás ještě jeden přelet a zítra ráno už se probudíme na druhé straně světa!

A to jsme ještě netušili, že máme šílené štěstí s načasováním, protože díky náhlému strmému rozjetí Coronaviru bychom se za pár týdnů už ani nikam nedostali...

A taky, že přes Koreu zpět už určitě nepoletíme a že za pár týdnů už vlastně nebude vůbec jisté, jestli, kudy a kdy se vůbec zpět to Evropy dostaneme....