Thajsko - základní info

Letenky - se společností Lufthansa a Oman Air Praha-Mnichov-Muscat-Bangkok/Bangkok-Muscat-Frankfurt-Vienna za cca 8.000,-/zpáteční na dospělého a 7.500,-/zpáteční na dítě

Ubytování - zamluveno předem přes stránky  www.booking.com a pobyt v Gaarawe village jsme si domluvili přes www.helpx.net

Jízdenky na noční vlak Bangkok-Surat Thani a zpět jsme koupili ještě z domova přes  https://www.thairailwayticket.com

Thajské bathy jsme vybírali po příletu do Bangkoku z letištního bankomatu.

Pro přesun z letiště Suvarnabhumi do centra Bangkoku (Phaya Thai station) jsme využili Airport Rail link - CITY LINE https://www.bangkokairportonline.com/bangkok-airport-rail-link/.

Jízdenky se kupují na letišti v automatu a stojí 45 bathů/osobu. Platí i děti, a to plné jízdné.

Naše první taxi jízda, aneb jak nás napálili

Z Phaya Thai station na ubytování v centru jsme jeli taxíkem. Smlouvejte! Cena na Khao San a poblíž by měla být max kolem 100 bathů! Seběhlo se k nám x taxikářů a předháněli se jeden přes druhého. Chtěli 800 bathů za jízdu! My jako začátečníci trvali na taxíku s taxametrem a zaplatili i tak nakonec 400 bathů. Oni si totiž potvory můžou nastavit, po kolika bathech cena naskakuje! Takže ne vždy taxametr zaručí férovou cenu!

SUPER TIP jak sehnat levné TAXI v Bangkoku

Stáhněte si do mobilu aplikaci GRAB

taxíka si přivoláte jednoduše tak, že naklikáte odkud kam jedete a za pár minut je u vás. Výhodou je, že hned vidíte i cenu (nenadstřelenou) a nemusíte se handrkovat a smlouvat.

Nemáte-li (jako my) internet v mobilu a wifi není poblíž, osvědčilo se nám zajít do nejbližšího hotelu a nechat si taxi zavolat z tamní recepce (nebo vás na ulici doprovodí poslíček a taxi vám přímo zastaví mávnutím). Jeli jsme takto z China Townu až na letiště Suvarnabhumi (40 km) za 350 bathů!

Malý fotoreport z naší cesty najdete pod odkazem níže.