Rakousko 2023

10.10.2023

Věděli jste, že existuje pálenka z řepy? My také ne :-) O to větší radost jsme měli z pozvání do malebné rakouské vesničky Oberau - Wildschönau, kde jsme mohli být součástí skvělé party lidí z celého světa, která se na letošní sklizni a produkci tohoto super zdravého "Schnapsu" podílela!

Kdyby nám někdo popsal předem, jak úžasný zážitek to bude, nevěřili bychom mu ani půlku.

Zázemí útulného rakouského penzionu Steinerhof, s vlastním pokojem pro každého a all-inclusive stravou, připravovanou s láskou sestrou majitele, skvělou Sabine. 

5 dní týdně pak pohodová práce ve skvělé společnosti, jak rodiny majitelů, tak i kopy místních babiček a dědů, co přišli pomoct a dalších kamarádů "workawayrů". 

Sešli jsme se tu s Maďary, Belgičany, klukem z Jordánska, klukem z Kanárů, s Američanem, holkou z Kypru, s Novozélanďankou, kočkou z Ukrajiny a párem z Argentiny...

Tolik osobností, životních příběhů a důvodů proč jsme všichni vlastně tady .... A zjištění, že většina z nás jsme vystudovaní vysokoškoláci, co hledají v životě něco víc, než jen klasický "rat-race". A že je vlastně jedno, jestli je nám 20 nebo 40 a z kterého koutu světa jsme...

A kluci si kromě různorodé práce vyzkoušeli, jaké je to být 24/7 obklopení angličtinou, němčinou a španělštinou, že hodně slov je vlastně podobných :) A že umývání nádobí v průmyslové myčce není tak odporné, jak se zprvu zdálo :-)

Ve chvílích volna jsme prochodili snad všechny okolní kopce a vesničky. Z krájení řepy nás sice prvních pár dnů pořádně bolely ruce, zato nohy byly naprosto v poho a okolí tak nádherné, že nám to prostě nedalo...

Vyšplhali jsme na místní nejvyšší horu Rosskopf (1731 m.n.m.)

Ohlson se pořádně proběhl jedno odpoledne v borůvčí kolem Breiteggspitze (1868 m.n.m.)

Jednu sobotu jsme se lanovkou vyvezli na Wiedersberger Horn (2127 m.n.m.) a nahoře si udělali topový vrcholový trek, abychom pak 12km cestou zpátky k autu skoro přišli o kolena, protože jsme museli slézt o 1277 výškových metrů :-) Ale stálo to za to! A kluci si maximálně užili vrcholový zábavný park Lauserland, o jehož existenci jsme neměli ani tušení a navíc byl úplně zdarma!

A nedělní 11km procházka skrz místní největší a nejznámější rokli Kundler Klamm byla taky boží!

Výletů bylo spousta a všechny byly TOP!

A teď uvažujeme, jestli si pobyt neprodloužit a nedat si rakouskou zimní sezónu se vším všudy...sněhem, lyžováním a full time jobem.... tak uvidíme, jak to všechno dopadne!