Karlova Studánka

03.09.2018

Malebné horské lázně, výborná železitá kyselka, umělý vodopád a nejčistší vzduch ve střední Evropě. Ideální tip na podzimní procházku!


POZOR!    Parkování je povoleno pouze na vyhrazených parkovištích a je placené. Parkoviště zde najdete dvě, jedno na horním a druhé na dolním konci obce.


Lázeňské vycházkové okruhy

začátek i konec všech tras je vždy před lázeňským domem Libuše

po červené - délka okruhu 4 km (trasa vede kolem Letních lázní směrem na Hvězdu, dále lesem ke kapli sv. Huberta, projdeme za Vysokým vodopádem, za Slezským domem a vrátíme se zpět k Libuši)

po modré - délka okruhu 3,85 km (od Libuše k hotelu Hubertus a vzhůru po silnici směrem na Jeseník ke skalnímu útvaru Rolandův kámen, lesem zpět k Libuši)

po zelené - délka okruhu 2,5 km (kolem Letních lázní směrem na Hvězdu, pak kousek po silnici ve směru Suchá Rudná a k Libuši se vrátíme lesem)

po žluté - délka okruhu 2,2 km (obcí nahoru směrem ke geologickému muzeu a pak kolem hotelu Hubertus zpět)

Lázeňský dům Libuše
Lázeňský dům Libuše

Bazénový komplex

rehabilitační wellness bazén v budově Letních lázní s termální vodou a spoustou masážních prvků. K dispozici je také tepidarium, finská sauna a výřivka.

Otevírací doba pro veřejnost: po-čt 13:00-20:00, pá 13:00-21:00, so 10:00-21:00, ne 10:00-19:00, státní svátky 10:00-21:00

Tel.: +420 554 798 314
E-mail:
lazne@horskelazne.cz
Web:
www.horskelazne.cz/bazenovy-komplex


Umělý vodopád

najdete na horním konci obce, za parkovištěm u hotelu Hubertus.

Vybudován byl na konci 19. století pro potřebu lázní a jeho vzniku předcházelo odklonění toku řeky Bílé Opavy do nezpevněného koryta o délce cca 850m.

Vodopád v Karlově Studánce dosahuje výšky 20m a je přístupný celoročně.Homole ledu

vyroste poblíž hotelu Džbán každou zimu (teploty musí být pod bodem mrazu).

Zimní ledovou homoli má na svědomí obyčejný vodotrysk, který po zbytek roku nenápadně stříká v jednom z četných jezírek.

Traduje se, že před lety jeden z údržbářů v lázních zapomněl kohoutek s vodou na zimu zavřít a atrakce byla na světě. V průběhu dne má různé barvy od ledově modré po sněhově bílou a v noci ji osvětlují různobarevné reflektory.

Běžně sahá do výšky cca 15m.


Dětské hřiště

najdete kousek od kostela, ve středu obce.

Patří k místní ZŠ a MŠ, ale je přístupné i široké veřejnosti a otevřeno je celoročně.


Spoustu dalších tipů na výlet v okolí Karlovy Studánky najdete hezky a přehledně zpracovaných na webových stránkách lázní.