Itálie - zimní Dolomity 2024

29.01.2024

Obklopeni majestátnými horami, třpytivými sněhovými závějemi, vybroušeným manšenstrem, štiplavým vysokohorským vzduchem a milionem hvězd. A taky spoustou skvělých lidí. Sny jsou od toho, aby se plnily!

Už roky nám chybí opravdová zima. A taky sluníčko a modrá obloha. Zdánlivě obyčejné věci, kterých je u nás v Jeseníkách ale od listopadu do března bohužel opravdu poskrovnu.

A tak jsme se vydali vstříc dalšímu dobrodružství. Na horskou chatu, takřka ve 2000 m.n.m, vprostřed ničeho... Člověk se sem v zimě dostane jen po svých, ať už po cestě na běžkách či přímo za nosem na skialpech nebo když obuje sněžnice.

Příroda všude kolem je tak nádherná, že člověk každý den jen žasne... Káva korunovaná těmito výhledy je víc, než italsky výtečná a domácí slaninka a sýry tak chutné, že se mi sbíhají sliny i při psaní těchto řádků...

Líbí se tu našemu Ohlsonovi, protože se nemusí několikrát denně sprchovat kvůli zabahněným pacičkám... nadšeni jsou i Ondra s Kubou, protože mají konečně perfektně upravené běžkařské trasy a můžou "skejtit" na nových lyžích a taky proto, že tu mají fajn kamarády, muzikanty, se kterými po večerech brnkají na kytary .... a protože můžou řídit  sněžný skútr ;-)

Z běžkování a fůry sněhu na bunkry je happy i náš Martínek, i když ten si přece jen občas zasteskne za florbalem a fotbalem.... Ale když se s pracovním sešitem do matiky nebo oblíbeným Duolingem zakutá pod deku na lehátku v naší úchvatné konferenční místnosti, tak jsem si jistá, že je v tu chvíli 100% štastnější, než ve školní lavici...

No a my s Honzíkem? Užíváme si tu změnu, nádherné prostředí a nová přátelství. 

A možnost úplně vypnout.  Tohle je na tom našem životním stylu návykové asi nejvíc :-)

Tak kam to bude příště?